Глава УПЦ КП на засіданні Верховної Ради назвав “нерозумними” прихильників Московського Патріархату

На урочистому засіданні Верховної Ради України з нагоди 100-річчя Української революції 1917-1921 років з трибуни виступив Патріарх Філарет, глава УПЦ Київсього Патріархату.

У своєму виступі він згадав події 100-літньої давності: “В створенні української держави активну участь брала Церква, бо тоді утворилась Українська Автокефальна Православна Церква. Чому? Тому що держава без Церкви, незалежної Церкви, існувати не може. Для доведення цього ми можемо навести багато історичних прикладів… І тому вороги української держави знищили спочатку українську армію. Потім знищили Українську Автокефальну Церкву”.

Патріарх також наголосив, що головна причина припинення існування української держави – це відсутність єдності самих українців. “Ми… розділили Українську Церкву на дві частини – київську і московську, і тепер ворог наш, споконвічний ворог, створив умови для того, щоб знищити нашу українську державу”, – сказав Філарет.

“І тепер ми проходимо випробування, друге випробування: чи достойні ми, українці, мати свою державу і жити в умовах свободи? Чи знову в ярмо, чи знову в неволю?”, – запитав зал ієрарх.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...
ПОДІЛИТИСЯ