Термін еротичний

Але навіть при тому, що акцент Уебба на емоціях зрозумілий з етимологічним точки зору - термін «еротичний» походить від грецького слова «ерос», що означає любов або пристрасть, - йому не вдається описати необхідні або достатні умови для еротичного мистецтва. Горячие и красивые зрелые женщины доступны онлайн в любое время бесплатно и без регистрации. На фотографії Мана Рея «Молитва» (1930) зображені тільки руки, ноги і сідниці жінки; це не сексуальне зображення в строгому сенсі слова, і в ньому немає демонстрації емоцій. Тим не менш, він вважається шедевром еротики. І навпаки, новела Мак'юен в На Chesil - Біч, дія відбувається на початку 1960-х і розповідає жахливо невдалу історію шлюбної ночі, дійсно кваліфікується як «мистецтво на сексуальну тему, пов'язану саме з емоціями», і все ж було б помилковим називати його еротичної літературою.

Замість того, щоб стверджувати, що еротичне мистецтво про сексуальні почуття чи бажання, можна було б сказати, що еротичне мистецтво викликає сексуальні почуття чи бажання. Але ця характеристика також була б занадто широкою. Благочестива картина Мадонни з немовлям може викликати у деяких людей сексуальні почуття чи бажання, але це само по собі не робить її еротичним мистецтвом. Намір бути сексуально стимулюючим що має величезне значення, так як Jerrold Левінсон визнає в своєму визначенні еротичного мистецтва як

мистецтво, яке спрямоване на залучення глядачів в сексуальне життя через відверто сексуальний контент і певною мірою досягає успіху в цьому. (Левінсон 2006: 252)

Але хіба еротичне мистецтво повинно бути відвертим? Візьміть знамениту фотографію жіночого очі крупним планом Нобуйосі Аракі, іноді звану «Погляд». Художник нахилив картину на 90 градусів, щоб вона нагадувала жіночі геніталії, тим самим викликаючи у глядачів чуттєві почуття і асоціації. Це дуже еротично, хоча і не має явного сексуального змісту.

Більш адекватне визначення, якого ми будемо дотримуватися в цій статті, наступне: еротичне мистецтво - це мистецтво, створене з наміром сексуально стимулювати свою цільову аудиторію, і яке в деякій мірі процвітає в цьому. Це піднімає додаткове запитання, що саме спричиняє сексуальна стимуляція. Згідно Гаю Сірчелло (1979: 119), це порушення сексуальних почуттів, причому останніми можуть бути (1) почуття в наших сексуальних частинах або (2) почуття в інших ерогенних частинах, зазвичай породжувані або породжують почуття в сексуальних частинах. Проте, удар нижче пояса викличе у чоловіка певні почуття в його сексуальних частинах, але не ті, які повинні викликати еротичне мистецтво. Отже, необхідна важлива кваліфікація. Під сексуальною стимуляцією, ймовірно, краще за все розуміти збудження сексуальних почуттів, бажань і воображений, приємні самі по собі. В якості альтернативи можна було б прийняти коротке визначення еротичного мистецтва, дане Метью Кірані, як мистецтво, яке «в основному спрямоване на виявлення сексуальних думок, почуттів і асоціацій, які виявляються збудливими»

Похожие страницы