Щоденне прибирання в будинку
Домашня прибирання вимагає грамотного підходу. Наші поради з планування допоможуть вам проводити ефективну чистку не затрачаючи зайвих сил і часу.
Ключові пункти:
Намагайтеся забиратися будинку потроху, але часто, щоб прибирання не перетворювалася в непосильне завдання.
Проводьте прибирання «зверху вниз», щоб уникнути осідання пилу на свіжовимите поверхнях.
Почніть з найбільш трудомістких завдань, і інша прибирання здасться вам дріб'язковим завданням.
Щоб прибирання не забирала багато сил і часу, не варто відкладати д è ла на потім - регулярне прибирання квартири не тільки позбавить вас від необхідності «розгрібати завали», а й допоможе утримувати будинок в чистоті і порядку.
Забратися можна швидко. Як і в будь-якій справі для максимальної ефективності треба лише правильно організувати процес збирання.
Щоденне прибирання в будинку:
Як часто необхідно робити прибирання?
Рекомендована регулярність прибирання квартир залежить від розміру вашого приміщення, кількості мешканців, а також їх способу життя і стандартів чистоти. Більш того, існують різні типи прибирання, кожен з яких слід проводити з різною регулярністю: генеральне прибирання приміщення досить проводити два рази на рік - навесні і восени, грунтовне чищення слід робити кожен місяць, звичайне прибирання - раз в тиждень, а ось поточну прибирання рекомендується проводити щодня.
Насамперед треба навчитися після використання будь-якого предмета, залишати його в чистоті і порядку. Миття пари тарілок після вечері і швидке сортування документів на робочому столі займуть всього кілька хвилин, в той час як гори брудного посуду і паперів можуть відняти півдня!
Щоб щотижневе прибирання не "з'їдала» дорогоцінний вихідний день, рекомендується розділяти її на щоденні «порції». Складіть список справ - миття підлоги, чищення плити, раковини і туалету, миття вікон тощо - визначте частоту їх виконання і розділіть на сім днів. Таким чином, щоб забратися удома вам знадобиться 15-20 хвилин, а в будинку завжди буде чисто.
Поради з прибирання будинку:
Перш ніж приступити до сухого та вологого прибирання, слід навести порядок і прибрати всі зайві предмети з вашого шляху. Це значно прискорить і полегшить процес миття.
При збиранні багатоповерхового будинку, важливо просуватися зверху вниз, щоб пил і бруд не осідали на свіжовимите покриттях.
Починати комплексне прибирання квартири найкраще з найбільш складних і трудомістких ділянок, як наприклад кухня і ванна кімната. Вони заберуть найбільше часу і сил, так що, закінчивши з чищенням плити і миттям туалету, ви з радістю приступите до більш простим етапах збирання в вітальні і спальні.
Не менш важливо винести все сміття, а також речі, які ви плануєте продати або віддати. Порядок в будинку значно полегшить чистку!
Підготуйтеся до збирання заздалегідь: дізнайтеся способи чистки різних матеріалів, тканин, покриттів для підлоги і побутових приладів і запасіться необхідними миючими засобами та інгредієнтами, щоб не довелося кидати справу на півдорозі і бігти в магазин!
Після закінчення прибирання, не забудьте добре провітрити приміщення, щоб позбутися від залишків пилу, а також вивітрити запах миючих засобів!